סטודנטיות וסטודנטים

היחידה למעורבות חברתית

תופסת מקום בלב, מובילה לירידת מתח ומעצימה את תחושת המסוגלות העצמית. עשייה חברתית היא מקרה קלאסי בו כל הצדדים המעורבים מרוויחים משהו, כי כמיטב הקלישאה – לתת זה לקבל. 

אז הכירו את היחידה למעורבות חברתית בשנקר, אשר נוסדה מתוך חזון ברור של קידום עשייה חברתית מגוונת, במטרה לפעול למען צמצום אי-השוויון והגברת המוביליות החברתית בישראל, תוך נטילת חלק בתהליכי חשיבה משמעותיים ותחומי עשייה מגוונים.

היחידה מנהלת עשרות פרויקטים חברתיים במגוון תחומים: החל מאמנות, דרך הנדסה ועד יזמות וטכנולוגיה, ומתמקדת בעשייה הנוגעת לצמצום פערים לימודיים של תלמידים ותלמידות, סיוע בקליטת עלייה וסיוע לאוכלוסיות בשיקום ולקשישים. עד היום, מאות סטודנטים וסטודנטיות לקחו חלק בפעילויות השונות, מה שזיכה אותם בתרומה לקהילה, לצד קבלת מלגה ונקודות זכות לתואר. 

על ידי חיבור בין הקורסים האקדמיים הנלמדים במכללה לבין צרכים העולים מהשטח, היחידה מספקת פתרונות במגוון תחומים. חיבור מעניין נוסף שנלווה לתהליך, הוא המפגש הייחודי שנרקם תודות לעבודה המשותפת בין הסטודנטים, הסטודנטיות והסגל לקהילה – מפגש שפעמים רבות מוביל לפיתוח רעיונות חדשים ומקוריים שמתוכם נולדים שיתופי פעולה לא שגרתיים.

היחידה למעורבות חברתית, שעוצבה ברוח התפיסה החברתית של שנקר תחת ניצוחה של נשיאת המכללה לשעבר – פרופסור יולי תמיר, עובדת בשיתוף פעולה מלא עם מדור מעורבות חברתית של אגודת הסטודנטים והסטודנטיות בשנקר. 

תכנית מלגה ונקודות זכות

היחידה למעורבות חברתית מציעה הזדמנות להצטרף לתוכנית התנדבות אשר מזכה במלגת לימודים ו/או מגורים בסך של בין 3,000 ל-16,000 ש"ח לשנה. 

כמו כן, ניתן אף לבחור בהשתתפות בתוכניות אשר מזכות בנקודות זכות לתואר. אנו בשנקר מאמינים שלימודים גבוהים אינם מסתכמים במבחנים והגשות, ולכן המכללה מתייחסת לתרומה לקהילה כמו לכל קורס אחר במערכת הלימודים!

ניתן לצבור עד 2 נקודות זכות לא אקדמיות דרך התנדבות באחת העמותות המאושרת ע״י שנקר ואגודת הסטודנטיות והסטודנטים בשנקר באופן הבא:

  • 26 שעות התנדבות = 1 נקודת זכות
  • 52 שעות התנדבות = 2 נקודות זכות

להלן נקודות הזכות שניתן להחליף בהתנדבות באחת העמותות:

  • הפקולטה לעיצוב: סטודנט או סטודנטית לעיצוב ואמנות רשאים לבחור קורס מהיחידה להיסטוריה ופילוסופיה של האמנות, העיצוב והטכנולוגיה, או לחלופין לצבור עד 2 נקודות זכות שאינן אקדמיות.
  • הפקולטה להנדסה: במסגרת 4 שנות הלימודים לתואר, מתאפשר לצבור 4 נקודות זכות בקורסים מהיחידה להיסטוריה ופילוסופיה של האמנות, העיצוב והטכנולוגיה, או לחלופין לצבור עד 2 נקודות זכות שאינן אקדמיות.

בנוסף, בין התוכניות השונות: פרויקט קהילות פרדס כץ – בו סטודנטים וסטודנטיות גרים בלב השכונה ומשתתפים ביוזמות קהילתיות וחברתיות שונות תמורת מלגת לימודים; "ניצני שנקר" – תוכנית שבמסגרתה 120 ילדים וילדות מבתי ספר בכל רחבי הארץ, מגיעים מדי שבוע לקחת חלק – ממש כמו סטודנטים וסטודנטיות מן המניין – בהרצאות ופעילויות שונות המתקיימות במכללה.

בין האפשרויות הרלוונטיות: התנדבות בעמותת "פוש" (במסגרתה תעניקו שיעורים פרטיים במקצועות שונים); בעמותת "פעמונים" (במסגרתה תציעו סיוע בניהול כלכלי למשפחות שונות ברחבי הארץ); בעמותת "צער בעלי חיים" ברמת גן – (שפועלת להצלת כלבים וחתולים נטושים) ועוד.

בנוסף לאלה, ניתן אף להצטרף לתוכניות חונכות, שבה תעניקו סיוע לימודי ורגשי לחברים ולחברות במחלקה (ב"בנק הכישורים" תוכלו לפרט את המקצועות שבהם תוכלו או תצטרכו עזרה).

למידע על הפעילויות השונות ולהצטרפות לתוכניות >>

קרן ביתן-שמש: 03-6110183 / kerenbs@shenkar.ac.il

 או אצלנו במשרד – קומה 1 בבניין מיטשל (מתחם הדיקאנט), רחוב ידע-עם 8, רמת-גן.

בודק...